ספר תמונות מודפס – פעילות סוף שבוע

ספר תמונות מודפס

הקור והחורף הגשום מוציאים את החשק לצאת החוצה בסוף שבוע ואז אנחנו מוצאים את עצמנו הרבה שעות בבית ולעיתים יכולים להיות מאוד משועממים. זה בדיוק הזמן להתחיל למצוא פרויקטים אשר חיכו לנו שעות, ימים ושנים ארוכות כדי שסוף סוף נתפנה אליהם. כך למשל עם עיצוב ספר תמונות מודפס. אנחנו מקיימים טיולים משפחתיים וטיולים עם חברים מספר פעמים בשנה.

תמיד אנחנו מצלמים תמונות ועושים תיעוד של הפעילות שלנו אבל אף פעם לאף אחד מאיתנו אין את החשק או הכוח לקחת את הכמות הגדולה הזו של התמונות ולהעביר אותה לכדי אלבום תמונות שיישאר עבורנו. ספר תמונות מודפס לוקח הרבה מאוד זמן ודורש חשיבה מורכבת על איך לשים כל תמונה ואיפה. מאחר והמטרה בעיצוב ספר תמונות מודפס היא לא רק לשבץ את התמונות בספר עם מקום לתמונות אלא גם לבנות איזה שהוא סיפור ולהפוך את האלבום למנוף שמספר סיפור אז יש חשיבות מרבית לאיך האלבום מסודר ומה הסיפור שעובר במסגרתו. כאשר החלטתי לקחת את הפרויקט הזה על עצמי, החלטתי לא להלחיץ את עצמי בזמנים או בכמויות אלבומים פשוט להסב את ימי החורף הגשומים לזמן יעיל יותר של הכנת ספר תמונות מודפס בכל סוף שבוע גשום.

הרבה מהתמונות שמצולמות באירועים משפחתיים או בטיולים הן באיכות לא טובה או מטושטשות ואז בלאו הכי אין להן כל משמעות. החלטתי שהרבה יותר יעיל שאבחר את התמונות שיש להן משמעות ושהן באיכות טובה מאשר תמונות שהן סתם תמונות מטושטשות או תמונות שחוזרות על עצמן. החלטתי לטכס עצה עם חברה טובה שהיא עורכת אלבומים ידועה. ידעתי שממנה אוכל לקבל כלים יעילים וטובים לאיך לעצב את האלבום כמה שיותר ביעילות ובנוחות. אחרי שהתלבטתי רבות על איך לעצב את האלבום באופן הכי יעיל ונכון עבורי, החלטתי להתחיל עם התמונות שלי ממסיבת סוף השנה בתיכון.

כך גם אתרפק על הנוסטלגיה מהחוויות שהיו לי וגם אוכל להתנסות על אלבום של תמונות שלי ולא ארגיש לא נוח אם העיצוב שלי לא יצליח. גיליתי שאני דווקא די טובה במשימה של יצירת ספר תמונות מודפס ומאוד שמחתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *